Настройки Joomla

Bir sorunuz mu var? 0533 166 17 02| info@cagoto.com.tr |

Kocaeli Volkswagen ServisiKocaeli Skoda ServisiKocaeli Seat ServisiKocaeli Audi Servisi

Yol Yardım

Kocaeli Yol Yardım

Far Ayarı

Farlarınızın seviyesinin doğru ayarlanması gece görüşünüzün daha iyi olmasını sağlayacak ve karşıdan gelen veya önde giden sürücülerin far ışıklarınızdan rahatsız olmasını engelleyecektir.

Farlarınızın periyodik aralıklarla otomobil servislerindeki hassas cihazlarla kontrol edilmesi ve gerekiyorsa ayarlanması gereklidir. Sonucunun hassas olmayacağını gözönünde bulundurarak aşağıdaki metodla farlarınızı siz de ayarlayabilirsiniz.

Far Eğimi: Otomobillerin ve farlarının takıldığı noktaların yerden yükseklikleri, yakıt deposunun ve yolcuların ağırlığının otomobilin eğimine etkileri birbirinden farklıdır.

Üreticiler bu parametreleri hesaplayıp seviye düğmesinin kademelerini ve farın eğimine etkisini düzenlemektedirler. Her farın yerden yüksekliğine göre değişebilen eğim değeri far kasasının üzerinde belirtilmiştir.

Asimetrik ışık deseninde yaya ve trafik işaretlerinin daha iyi görülebilmesi için kesilme çizgisinin sağ tarafı daha yüksekte tutulmuştur. Bu nedenle yolun sağ tarafına yansıtılan ışığın mesafesi farın performansına bağlı olarak değişmektedir.

Uzun Farın Yükseklik Seviyesini Ayarlama: Uzun far reflektörü genellikle kısa far ile birleşik olduğundan ayrı bir ayarlama yapmanız gerekmez.

Sis Farının Yükseklik Seviyesini Ayarlama: Kısa far için uygulanan aşağıdaki metodu sis farlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Çağ Oto tüm far ayarı işlemlerini, aracınızın standartlarına uygun bir şekilde ve bilgisayar eşliğinde gerçekleştirmektedir.

Ayrıca bilgisayarlı far ayarı sayesinde aracınızın farları TÜV muayenelerinden kusursuz bir şekilde geçmektedir.

Far Ayarı