Настройки Joomla

Bir sorunuz mu var? 0533 166 17 02| info@cagoto.com.tr |

Kocaeli Volkswagen ServisiKocaeli Skoda ServisiKocaeli Seat ServisiKocaeli Audi Servisi

Yol Yardım

Kocaeli Yol Yardım

Ekspertiz

Piyasadan kullanılmış araç almak istediğinizde en büyük endişeniz, belki de uzman olmadığınız bir alanda duyduğunuz güven eksikliğidir. Almayı düşündüğünüz aracın ciddi bir kaza geçirmiş olması ya da mekanik arızası olması gibi teknik risklerden, aracın çalıntı olması, vergi borcu bulunması, hacizli veya rehinli olması gibi hukuki risklerden dolayı kaygı duyabilirsiniz.

Oto ekspertiz çatısı altında 2.el faaliyetlerini sürdüren ÇAĞ OTO EKSPERTİZ servisleri ikinci el araç satın almak isteyenler için uzman personeliyle garantili, şeffaf ve güvenli hizmet sunmaktadır.

Müşteri memnuniyetini ve tam hizmet esasını felsefe edinen Çağ Oto, sürekli artan kalite standartlarıyla Oto Ekspertiz hizmetlerinde de kusursuz bir şekilde sunmaktadır.

Kaporta ve Boya:

Aracın kaporta aksamında değişen, boyanan, işlem gören parçaların tespitini yaparak size gönül rahalığıyla değerinde 2. el otomobil alma imkanı sunuyoruz.

Diagnostik Kontrol:

Motor beyni arıza kontrolü, Şanzıman beyni arıza kontrolü, ABS beyni arıza kontrolü, Airbag beyni arıza kontrolü, Elektronik aksam arıza kontrolü

Fren Testi:

En eski ve klasik fren test yöntemi olan bu sistem ülkemizdeki araç muayene istasyonlarında da kullanılmaktadır Aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak fren yapılır, boşta sürtünme yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür. Test sonucunda sadece geçer kalır bilgisi değil, varsa aracın fren sistemindeki muhtemel arızasını da gösterir. Test sonucunda üç aşağı beş yukarı değil, kesin ve net sonuçlar alınır.

Yanal Kayma Testi:

Güvenli sürüşün önemli unsurlarından biri olan ön ve arka dingillerdeki toe açılarını (rot ayarlarını) sadece bir kaç saniye içinde kontrol eden bir makinadır. Test yapmak için ilgili dingile ait bir tekerleği yürüme hızı ile ilgili platformun üzerinden geçirmek yeterli olacaktır. Test sonunda ön ve arka dingile ait yanal kayma miktarları m/km cinsinden ekranda belirecektir.

Süspansiyon Testi:

Aracın her bir tekerleğinin yol tutuşunu EUSAMA (European Shock Absorber Manufacturer Assocation -Avrupa Amortisör Üreticileri Birliği) nin belirlediği kriterlere göre 12'şer saniye içinde test eden bir makinadır Test yapmak için tekerleği ilgili platform üzerine çıkartıp bir tuşa basmak yeterli olacaktır 12 saniye sonra aracın çeşitli yol şartlarında yola ne kadar tutunabildiğini gösteren grafik ekranda belirecektir. Bilindiği üzere süspansiyon sistemini asıl amacı yolcu konforu değil, aracın güvenli sürüşünü sağlayan yola tutunmayı sağlamaktır.
 

 1. Araç Altı Kontrolü
 2. Motor kulakları
 3. Şanzuman kulakları
 4. Motor yağ kaçakları
 5. Şanzuman yağ kaçakları
 6. Ön arka amortisörler
 7. Rot-Rotil kontrolleri
 8. Debriyaj boşluğu
 9. Ön arka balatalar
 10. Ön arka diskler
 11. Lastiklerin durumu
 12. Egsoz kontrolü
 13. Benzin depo kontrolü
 14. Alt takım kontrolleri
 15. Debriyaj hidrolik durumu
 16. Kavrama kontrolü
 17. Motor soğutma sistemi kontrolü
 18. El freni
 19. Motor yağı
 20. Yağ filtresi
 21. Hava filtresi
 22. Polen filtresi
 23. Klima Kontrolü
 24. Akü kontrolü
 25. Podye
 26. Şase
 27. Taban sacı
 28. Bagaj havuzu
 29. Salıncak ve traverslerin kontrolü

Takometre Kontrolü:

Aracın takometre ve hız göstergelerinin hata oranını belirlememizi sağlar.

2. el araç alırken içiniz rahat olsun...

Ekspertiz